Najnowsze wiadomości

Sport » 28.05.2017
Trampkarze Unii pokonali ekipę BBTS Rekordu Bielsko-Biała
Trampkarze Unii pokonali ekipę BBTS Rekordu Bielsko-Biała 0 »
Trampkarze Raciborskiej Unii występujący w II Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy podejmowali dziś przy Srebrnej ekipę BBTS Rekordu Bielsko-Biała. Choć to goście plasowali się wyżej w tabeli, w niedzielnym meczu mieli naprawdę niewiele do powiedzenia. Młodzi Unici rozegrali naprawdę dobre zawody, dzięki czemu strzelili trzy gole i dopisali na swym koncie cenne trzy punkty. Zobacz zdjęcia z meczu. 
Sport » 28.05.2017
Sportowe podsumowanie weekendu
Sportowe podsumowanie weekendu 0 »
Raciborska Unia lepsza od Drzewiarza Jasienica. Zespoły naszego regionu w klasie okręgowej spisały się różnie. Emocji, bramek i ciekawych wyników nie zabrakło także w pozostałych ligach z udziałem zespołów naszego powiatu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i zaktualizowanymi tabelami od IV ligi do C klasy.
Sport » 28.05.2017
Emocjonujący pojedynek w Markowicach. Gospodarze lepsi od Grzegorzowic
Emocjonujący pojedynek w Markowicach. Gospodarze lepsi od Grzegorzowic 1 »
W niedzielne popołudnie na boisko przy Jordana wybiegły jedenastki Markowic i Grzegorzowic. Dla gości był to bardzo ważny pojedynek, gdyż ekipa ta walczy o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek. Już w 5. minucie po strzale przewrotką Pawła Karczewskiego goście wyszli na prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długo, gdyż już pięć minut później, w minucie 10. piłke do własnej siatki skierował Marian Gwóźdź, doprowadzając do wyrównania.
Sport » 28.05.2017
Z piekła do nieba. Juniorzy Rafako wygrali rzutem na taśmę
Z piekła do nieba. Juniorzy Rafako wygrali rzutem na taśmę 2 »
W starciu zespołów juniorów starszych pomiędzy Rafako Racibórz, a Płomieniem Kobyla nie można było narzekać na brak emocji i goli. Łącznie w spotkaniu padło ich dziewięć, z czego pięć dla gospodarzy. Goście, grający od 30. minuty w dziesiątkę robili co mogli. W pewnym momencie prowadzili już 2:4 i wydawało się, że punkty powędrują na ich konto. W końcówce meczu zawodnicy Rafako wzięli się jednak w garść, doprowadzając do remisu. Gola na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Szymon Dancewicz. Zobacz zdjęcia ze spotkania.
Sport » 28.05.2017
Raciborski Bieg Profilaktyczny - znamy wyniki
Raciborski Bieg Profilaktyczny - znamy wyniki 2 »
Przedszkolaki, uczniowie podstawówek, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Raciborza, łącznie pół tysiąca biegaczy wystartowało wczoraj w parku Roth na XI już Biegu Profilaktycznym. Najmłodsi mieli do pokonania 250 metrów, najstarsi ponad tysiąc. Organizatorzy przesłali wyniki. Sprawdź tutaj, kto zajął miejsca na podium
Sport » 28.05.2017
Raciborscy pływacy startują w ważnych zawodach
Raciborscy pływacy startują w ważnych zawodach 3 »
Pływacy raciborskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego rozpoczęli starty na obiektach 50-metrowych. W ostatni weekend 26/27 maja wystąpili w II finałowej rundzie pływackiej Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego, a tydzień wcześniej 18/21 maja walczyli podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców Lublinie. 
Aktualności » 28.05.2017
Strażacy z Borucina mistrzami gminy Krzanowice w zawodach sportowo-pożarniczych. Trzy puchary dla Pietraszyna
Strażacy z Borucina mistrzami gminy Krzanowice w zawodach sportowo-pożarniczych. Trzy puchary dla Pietraszyna 0 »
Setne sekundy zdecydowały dziś o kolejnej wygranej OSP Borucin w grupie A w zawodach sportowo-pożarniczych gminy Krzanowice. Do rywlizacji doszło dziś na boisku w Wojnowicach. Trzy pozostałe kategorie wygrał Pietraszyn. 
Patrol24 » 28.05.2017
W lesie Obora wszystko pięknie kwitnie
W lesie Obora wszystko pięknie kwitnie 9 »
Miejscami czuć intensywny zapasach czosnku niedźwiedziego, na stawie szuwarowym koło młyńskie produkuje prąd, a w Zaczarowanym Ogrodzie i na stawie żabim piękne kolory kwitnących roślin. Warto się wybrać tu na spacer.
Aktualności » 28.05.2017
Jak co roku w Pietrowicach Wielkich odbyły się tradycyjne obchody Dnia Strażaka
Jak co roku w Pietrowicach Wielkich odbyły się tradycyjne obchody Dnia Strażaka 0 »
Uroczystość rozpoczęto Mszą św. przy kościółku pw. św. Krzyża. Ojciec Marceli razem z ojcem Adrianem Manderlą odprawili ją w intencji członków OSP jak również w intencji poległych i zmarłych strażaków. Następnie na placu OSP Pietrowic Wielkich odbyła się oficjalna zbiórka wszystkich gminnych jednostek OSP. Uczczono minutą ciszy poległych strażaków, którzy stracili życie w akcji gaśniczej w Białymstoku. 
Aktualności » 28.05.2017
Rodzinna Olimpiada z okazji Dnia Dziecka. Pracownicy SGL Carbon na pikniku w Aquabrax Szymocice
Rodzinna Olimpiada z okazji Dnia Dziecka. Pracownicy SGL Carbon na pikniku w Aquabrax Szymocice 17 »
Ponad 500 osób bawiło się na imprezie dla pracowników SGL Carbon i ich rodzin zorganizowanej przez firmę dla z okazji Dnia Dziecka. W Olimpiadzie Rodzinnej całe familie brały udział w zawodach i zabawach zręcznościowych walcząc o cenną nagrodę – bon do sklepu z elektroniką. Nie zabrakło atrakcji tak dla dzieci, jak i dorosłych.
Kultura i edukacja » 27.05.2017
Zlot fanów zespołu The Prodigy na Zamku Piastowskim
Zlot fanów zespołu The Prodigy na Zamku Piastowskim 31 »
Na Zamku Piastowskim w Raciborzu trwa ogólnopolski zlot fanów zespołu The Prodigy. Na dziedzińcu zamku można posłuchać ponadczasowych utwórów The Prodigy oraz klimatów DNB, Breaks, Rave, Industrial. Na zamek zjechali się artyści z całej Polski, Live Acty, specjalne sety DJ-skie, a do tego wyjątkowa oprawa wizualna.
Sport » 27.05.2017
XX-lecie Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej
XX-lecie Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej 0 »
W ramach obchodów XX-lecia Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej w Arenie Rafako rozegrane zostały dwa mecze. Pierwsze spotkanie to mecz towarzyski oldobyów - Aktywni kontra Nieaktywni. W drugim meczu zagrali Raciborzanie oraz Goście. 
Aktualności » 27.05.2017
Strażacy z Roszkowa z nowym rekordem na zawodach w Rudyszwałdzie
Strażacy z Roszkowa z nowym rekordem na zawodach w Rudyszwałdzie 6 »
Roszków, Rudyszwałd, Bolesław I – to drużyny, które uzyskały najlepsze czasy na Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Rudyszwałdzie. 
Aktualności » 27.05.2017
Bryczka z czterema końmi w McDrive Racibórz
Bryczka z czterema końmi w McDrive Racibórz 6 »
Niemałą frajdę mieli dziś klienci restauracji McDonald's w Raciborzu. Około godz. 19.00, wracają z procesji św. Urbana w Brzeziu, do McDrive zajechała bryczka z czterema końmi. Niecodzienne wydarzenie uwiecznił na zdjęciach i krótkim filmie Artur Wierzbicki.
Kultura i edukacja » 27.05.2017
Koncert Majowy w DK Strzecha
Koncert Majowy w DK Strzecha 1 »
W murach Domu Kultury Strzecha nie brakowało dziś dobrego brzmienia. O muzyczne doznania zadbała Żeńska Orkiestra Kameralna, która wykonała zarówno utwory mistrzów muzyki poważnej, jak i Beatlesów. W dobry nastrój raciborską publiczość wprowadziła również Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Obie formacje zagrały pod batutą Henryka Krótkiego. Prawdziwą wisienką na muzycznym torcie był natomiast koncert formacji 60 plus, która porwała raciborzan do wspólnego śpiewania. Zobacz zdjęcia z koncertu.
Sport » 27.05.2017
VII Ogólnopolski Bieg na Łyżworolkach
VII Ogólnopolski Bieg na Łyżworolkach 1 »
Urząd Gminy Rudnik, Fundacja Gniazdo z Modzurowa, UKS Zryw Rudnik oraz Stowaryszenie Silesia - Skating zorganizowały dziś w Modzurowie VII Ogólnopolski Bieg na Łyżworolkach o Puchar Wójta Gminy Rudnik. Trasa liczyła 5,75 km, po idealnym asfalcie na trasie Modzurów - Pawłów. Dystanse, w zależności od wieku, od 200 do 23 000 metrów. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Aktualności » 27.05.2017
Górki Śląskie wygrały gminne zawody sportowo-pożarnicze w Szymocicach
Górki Śląskie wygrały gminne zawody sportowo-pożarnicze w Szymocicach 1 »
O wygranej z OSP Nędza zdecydował świetny czas w sztafecie. W bojówce był remis. Wśród pan wygrały Babice.
Aktualności » 27.05.2017
W Brzeziu poszli w procesji na świętego Urbana
W Brzeziu poszli w procesji na świętego Urbana 4 »
Aż 95 koni pod jeźdźcami albo w bryczkach idzie dziś w dorocznej procesji na św. Urbana w Raciborzu Brzeziu. Po Mszy św. w miejscowym kościele, wierni wyruszyli na obchód pól. Idą od kościoła aż do granic Pogrzebienia i przez las Widok do centrum swojej parafii.
Sport » 27.05.2017
Aktywni na pograniczu - marsz nordic walking w Krzanowicach
Aktywni na pograniczu - marsz nordic walking w Krzanowicach 1 »
Najmłodszy Marcin Swędrowski ma 3, a najstarszy Jan Daniel 72 lata - dziś byli jednymi z blisko setki uczestników marszu nordic walking na trasie Krzanowice-Rohow. W blisko 10-kilometrową trasę wybrał się również burmistrz Andrzej Strzedulla, a organizatorem imprezy był miejscowy samorząd. Odbył się w ramach polsko-czeskiego projektu Aktywni na pograniczu, który zyskał dofinansowanie z Euroregionu Silesia.
Sport » 27.05.2017
Pół tysiąca dzieci i młodzieży na XI Biegu Profilaktycznym w parku im. Miasta Roth
Pół tysiąca dzieci i młodzieży na XI Biegu Profilaktycznym w parku im. Miasta Roth 0 »
Przedszkolaki, uczniowie podstawówek, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Raciborza, łącznie pół tysiąca biegaczy wystartowało dziś w parku Roth na XI już Biegu Profilaktycznym. Najmłodsi mieli do pokonania 250 metrów, najstarsi ponad tysiąc. Był też bieg VIP-ów. Pogoda dopisała. Wszystko przebiegło sprawnie. W naszej galerii wszystkie starty.

Ogłoszenia

Nieruchomości » Mieszkanie sprzedam » 28.05.2017
Mieszkanie 3 pokojowe do sprzedaży »
Witam, do sprzedaży posiadam mieszkanie 3 pokojowe(59m2) do remontu. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.. Pozdrawiam
Praca » Dam pracę » 27.05.2017
Dam pracę »
Zatrudnię rzeźników na wołowinę do Austrii 668 351 489
Motoryzacja » Kupię » 26.05.2017
Racibórz i okolice kupimy każde auto.Tel.690-993-034 zapłacimy najwięcej dojedziemy najszybciej 24/h
Racibórz i okolice kupimy każde auto.Tel.690-993-034 zapłacimy najwięcej dojedziemy najszybciej 24/h »
- Skupujemy samochody. - Każdej marki, w każdym stanie. - Całe oraz skorodowane. - Zniszczone, zaniedbane. - Oferujemy złomowanie pojazdów. - Mogą być bez OC, bez przeglądu. - Z problemami prawnymi. - Odbiór natychmiast do 1 h. - Bezpłatny transport.
Motoryzacja » Kupię » 26.05.2017
Auto-Skup Tel.530-312-312 złomowanie samochodów u nas całodobowo pozbędziesz się starego auta legaln
Auto-Skup Tel.530-312-312 złomowanie samochodów u nas całodobowo pozbędziesz się starego auta legaln »
- Skupujemy samochody - Każdej marki w każdym stanie . - Całe oraz skorodowane - Zniszczone zaniedbane - oferujemy złomowanie pojazdów -mogą być, bez OC bez przeglądu - Z problemami prawnymi -odbiór natychmiast do 1 h -bezp .transport
Praca » Za granicą » 26.05.2017
Praca dla opiekunek osób starszych w Niemczech »
SCG Agencja Pracy (certyfikat nr 7276) poszukuje opiekunek osób starszych. Praca w Niemczech. Sprawdzone oferty pracy, wysokie wynagrodzenia – od 1200 euro. Kurs języka niemieckiego za darmo
Projekt i wykonanie
© Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.naszraciborz.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij